Success Stories

Tekyaz

Back

1994 yılında UMTAŞ bünyesinde başladığı CAD/CAM/CAE faaliyetlerini 2007 yılından bu yana TEKYAZ A.Ş. olarak sürdüren şirket, SOLIDWORKS, SolidCAM ve Cimatron Türkiye Distribütörü olarak uzmanlaşmış bir şirkettir.

23 yıllık deneyimi ile 3.000’nin üzerinde müşteri ve 500’ün üzerinde eğitim kurumuna program satışı ve satış sonrası hizmetleri (teknik destek, eğitim) ile bütünsel çözümler sunmaktadır.

Pukta ile TEKYAZ arasındaki 5 yıldır devam eden iş ortaklığında, TEKYAZ ofisinde bulunan sunucular hardware as a service konseptinde Pukta tarafından sağlanıyor. Bu sunucular üzerinde çalıştırılan Microsoft lisansları da TEKYAZ SPLA lisanslama modeli ile kullanıyor.

Ayrıca, TEKYAZ’ın Pukta Bulut ile entegre edilen Active Directory yapısını barındıran tüm sunucu sistemlerin desteği de Pukta tarafından sağlanıyor. Bu yapı içerisinde, başta Microsoft CRM olmak üzere, kritik önem taşıyan sistemler sistem yönetimi hizmeti ile sorunsuz bir şekilde çalıştırılırken, Office 365 üzerinden Microsoft Exchange e-posta sistemi yönetimi de Active Directory entegrasyonu yapılmış bir şekilde veriliyor. TEKYAZ’ın ürünleri ile ilgili eğitimlerini verdiği B2B bayi portali de Pukta Bulut üzerinde çalışıyor.

TEKYAZ CEO TEKYAZ CEO
Back Success Stories
© 2020 PUKTA All rights reserved. User Agreement / Legal Notice By Netlojistik