Biz Kimiz?

Bireysel potansiyellerini ortaya koyan, takım çalışmasının gücüne inanan bir ekibiz.

Potansiyelimizin ve birlikte neler başarabileceğimizin farkındayız. Bilgi ve yeteneklerimizi birbirimizden saklamadan, tüm gücümüzü ortaya koyarak çalışırız.

Pukta
icon2 04

50 Ekip Üyesi

icon2 02

3.500’den Fazla Son Kullanıcı

icon2 07

5 Farklı Bölge Ofisi

icon2 03

1000’den Fazla Proje

icon2 06

3 Farklı Operatörde 3 Ayrı Veri Merkezi

icon2 08

2.500’den Fazla Sunucu

icon2 01

300’den Fazla Müşteri

icon2 09

Yıllık %99.99 Cloud Uptime

Pukta, 2001 yılında kurulmuş, IT çözümlerini hizmet olarak sunan bir teknoloji şirketidir. Bilişim sektöründeki tecrübesi ve odağındaki teknoloji ile büyüklüğüne bakılmaksızın tüm işletmelerin en üst seviyede IT hizmetleri alması vizyonu ile hareket etmektedir.

Bulutun geleceğe uyumu, verimliliği, esnekliği ve sürekliliği temsil ettiği inancı ile Pukta, müşterilerine güvenilir ve doğru çözümleri sunarken, IT maliyetlerini önemli oranda düşürmelerine yardımcı olmaktadır. Müşterilerine zaman ve mekandan bağımsız, yenilikçi iş yapış şekilleri sunan Pukta Cloud, üst düzey gizlilik ve güvenlik ile müşterilerinin tüm uygulama ve dokümanlarına ulaşım kolaylığı sağlar. Pukta hibrit bulut teknolojisi ile müşterileri için bulut servisi sağlayıcı olmanın ötesinde, yetkin deneyimi ile işletmelerin çoklu bulut uygulamalarına ivme kazandıracak yönetim servisleri de sunmaktadır. 2010 yılından bu yana 300’e yakın müşterisine yüksek kalitede çözümler sunan Pukta Cloud, 2019 yılında iki yeni veri merkezi kurmuştur. Böylece Türkiye’nin en büyük iki operatöründe, TIER 3 sertifikasyonlarında hizmet verebilen, yerleşik ilk ve tek Bulut Bilişim Sağlayıcısı olmuştur.

Pukta, sektöründe lider olduğu 7/24 Yardım Masası hizmeti ve kendi bulut yapısı sayesinde Türkiye’nin her bölgesine gerektiğinde yerinde destek hizmeti de vererek, ihtiyaç duydukları her an müşterilerinin yanında olmaktadır. Sistem yönetimi, marka bağımsız yazılım ve donanım çözümlerinin yanında güvenliğe yönelik çözümler de sunan Pukta, müşteri odaklı hizmet anlayışıyla farklı sektörlerden, farklı ölçekteki işletmelerin kendilerine özel yapılandırılan çalışma modellerini hayata geçirmektedir.

Pukta, Microsoft teknolojilerinin yanı sıra özellikle “Open Source” teknolojiler konusunda da uzmanlaşmış ekibi ile ürettiği çözüm ve hizmetlerle, zor ve karmaşık görünen her türlü problem için müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaktadır. Sahip olduğu ISO 9001 Kalite Yönetimi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği, KVKK ve GDPR uyumlu ISO 27701 Gizlilik Bilgi Yönetim Sistemi sertifikaları ile global standart ve regülasyonlara uygun bir şekilde hizmet vermektedir.

Neye İnanırız ?

Kurulduğumuz günden beri aynı misyonun peşindeyiz; müşterilerimizin hayatlarını hızlandıracak proaktif çözümler sunmak, ekibimizin de başarı odaklı ve mutlu çalışmasını sağlamak…

Pukta Stuff

Hakkımızda