Load Balancer

Web sitenize gelen ani trafik artışlarını karşılamaya hazır mısınız?

İnternet sitenizin performansını tek bir sunucunun performansına bağımlı tutmayın, trafiğinizi sağlıklı çalışan sunucu kümesi oluşturarak paylaştırın. Pukta Load Balancer kullanarak sunucu arızası veya sunucu bakımı gibi sebeplerle trafiğinizin, işlerinizin kesintiye uğramasına müsaade etmeyin.

Load balancing “yük dengeleme”, artan network trafiğini dilerseniz otomatik, dilerseniz manuel olarak birden fazla sunucuya dağıtan, böylece web uygulamaları ve veri tabanı gibi hizmetlerin performanslı çalışabilmesini sağlayan bir teknolojidir.

Artan trafiği veya iş yükünü karşılayabilmek için sunucu kaynaklarını dikeyde (scale-up) büyütmek yerine yatayda (scale-out) büyütmek gerekir. Birden fazla sunucu kullanarak hem yük dengeleme yapabilir hem de kesintisizliği sağlayacak bir sunucu kümesine sahip olursunuz. Sunucularınıza gelen tüm talepler (trafik) sunucuların önüne konan bir yük dağıtıcı ile karşılanarak eşit oranda (veya belirli kurallara göre) sunuculara dağıtılır.

20 yılı aşkın kurumsal ağ ve sistem yönetimi tecrübemüz ile Türkiye’nin ilk ve lider yönetilen bulut servis sağlayıcılarından biri olarak kurumunuzun ihtiyaçlarına özel Load Balancer yapısı kuruyor ve işletiyoruz. Pukta Mühendislerinin geliştirmiş olduğu Pukta Load Balancer ile gerektiğinde sisteminize otomatik olarak yeni sunucuların eklenmesini sağlayabilirsiniz. Yüksek lisans maliyetleri gerektirmeyen Open Source Load Balancer ürünleri konusunda sahip olduğu tecrübe ve uzmanlıklar ile yazılım ekibinizle beraber çalışarak uygulamalarınızın gelişimine yardımcı olur. Pukta Monitoring ile desteklenen Pukta Load Balancer gerçek zamanlı olarak 7/24 izlenir ve değişen ihtiyaçlarınıza uygun olarak Pukta Mühendislerince yönetilir.

loadbalancer icons 01

Pukta Monitoring entegrasyonu sayesinde sunucularınızdaki yüke göre otomatik açılıp kapanan sunucularla yüksek performans sağlarsınız.

loadbalancer icons 04

Load Balancer ile birden fazla sunucudan oluşan cluster yapılar kurar ve High Available sistemlere sahip olursunuz.

loadbalancer icons 02

Web, veritabanı, DNS gibi farklı trafikleri Pukta Load Balancer ile yönetebilirsiniz.

loadbalancer icons 05

Sunucuları daha yüksek performansla çalıştırmak için SSL yük dengeleme Load Balancer tarafından yapılır.

loadbalancer icons 03

Round Robin, Least Connection Method gibi farklı algoritmalarla ihtiyaçlarınıza uygun şekilde Pukta tarafından çalıştırılabilir.

loadbalancer icons 06

Load Balancer sayesinde uygulama güncellemeleri sistemde bir kesinti olmadan yapılabilir.

Pukta Load Balancer Data Sheet için burayı tıklayın.

Tüm IT ihtiyaçlarınıza uygun bir Pukta Cloud ürünü seçin

Monitoring 2

Monitoring

Kesintisiz çalışan IT hizmetleri için sistemlerinizi 7/24 izliyor, doğru kararları doğru zamanda almanızı sağlıyoruz.

Migration

Cloud Migration

İşinizi aksatmadan, doğru bir planlama ile işletmenizi Pukta Cloud’a taşıyoruz.

SD WAN

SD-WAN

Nerede olursa olsun, ofis ve şubelerinizi
tek bir network üzerinde birleştirin.

disaster

Disaster & Replication

Bir felaket/kriz durumunda verilerinize ve IT alt yapınıza sorunsuz erişin.