SD-WAN

Ofis ve şubelerinizi tek bir network üzerinde birleştirmenin en hızlı ve güvenli yolu

Software Defined-WAN, yüksek performanslı, güvenli ve kolay yönetilebilir WAN bağlantısı; şubeleri merkeze ve/veya veri merkezine bağlamak için kullanılan ve bunları kolay bir şekilde yönetme imkanı sağlayan yazılım tabanlı ağ oluşturma (SDN) teknolojisidir.

20 yılı aşkın kurumsal ağ ve sistem yönetimi tecrübemiz ile Türkiye’nin ilk ve lider yönetilen bulut servis sağlayıcılarından biri olarak kurumunuzun ihtiyaçlarına özel SD-WAN yapısı kuruyor ve işletiyoruz. Sahip olduğumuz tecrübe ve uzmanlıklarımız ile güvenlikten ödün vermeden esnek çözümleri kendi bulut yapısımız üzerinden sunuyoruz. Pukta Monitoring ile desteklenen Pukta SD-WAN çözümü gerçek zamanlı olarak 7/24 izlenir ve kurumunuzun ihtiyaçlarına özel olarak yapılandırılan rapor ve alarmları üretir. İhtiyaç duyduğunuz her zaman yanınızda olan Pukta uzmanları ile beraber değerlendirme ve analizler yapabilir, ağınız için gerekli olan iyileştirmeleri planlar ve devreye alabilirsiniz.

SD-WAN genellikle ağ yapısında 4 farklı amaç için yapılandırılır:

1. Bağlantı maliyetleri: Geleneksel MPLS bağlantıları pahalıdır. Kuruluşlar yönetim kolaylığı ve güvenlikten vazgeçmeden uygun fiyatlı geniş bant WAN seçeneklerine geçmek ister.

2. İş sürekliliği: Internet (WAN) bağlantısında oluşabilecek bir kesinti durumunda yedekli bağlantılarla tüm oturumlar korunarak kesintisiz çalışmaya devam edilir.

3. İş kritik uygulamaların kalitesi: Kuruluşlar gerçek zamanlı olarak uygulama trafiklerinin ve performanslarının görünür olmasını ister. Bu sayede iş kritik uygulamaları önceliklendirebilir ve kalitesini koruyabilirler.

4. Kolay yönetilebilir yüksek güvenlikli yapı: Şubeler arasında VPN bağlantılarının devreye alınması, yapılandırılması ve yönetilmesi gibi karmaşık ve zaman alıcı işlemleri basitleştirir ve otomatikleştirir.

SD WAN icons 01

Tak-Çalıştır.

SD WAN icons 04

Ağınızı sanallaştırır.

SD WAN icons 02

Güvenli bağlantı sağlar.

SD WAN icons 05

Donanım maliyetlerinizi düşürür.

SD WAN icons 03

Kolay yönetilir, yönetilen hizmetleri destekler.

SD WAN icons 06

Ağ kullanım ve performansı izlemeyi kolaylaştırır.

Pukta SD-WAN Data Sheet için burayı tıklayın.

Tüm IT ihtiyaçlarınıza uygun bir Pukta Cloud ürünü seçin

backup

Backup as a Service

Kusursuz çalışan, KVKK/GDPR uyumlu gerçek bir yedekleme çözümü.

healthcheck

System Health Check

Sahip olduğunuz ve IT ekiplerinizce işletilen sistemler için Pukta uzmanlığından faydalanın.

disaster

Disaster & Replication

Bir felaket/kriz durumunda verilerinize ve IT alt yapınıza sorunsuz erişin.

server icon

Load Balancer

Web sitenize gelen ani trafik artışlarını karşılamaya hazır mısınız?